- Nowy
Podręcznik ten sprawia, że nauka o ruchu człowieka staje się łatwa do zrozumienia i zapamiętania. Podróż rozpoczyna się od poznania czterech struktur kluczowych dla ruchu: tkanki łącznej, stawów, mięśni i nerwów. Następnie, po zastosowaniu zasad biomechaniki, poznasz reguły tworzenia postawy oraz mechanikę chodu. Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania sprawdzające, które pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę.
Ostatnie trzydzieści lat przyniosło znaczny postęp w zrozumieniu balansu, ruchomości i postury. Terapie manualne, joga oraz pilates to tylko przykłady wielu metod pracy, jakie ludzie stosują, by wesprzeć poruszające się ciało.
Niestety działanie człowieka - napędzane motywacją oraz pragnieniami - nie zawsze jest najlepsze dla jego ciała. Nadmiar lub brak ruchu, niewłaściwy ruch kończyn i stawów mogą tworzyć krótko i długotrwały ból.
Dla studenta, terapeuty czy nauczyciela zawodów medycznych częścią zadania jest wspomaganie gibkości, ograniczenia bólu czy zwiększenia zakresu ruchomości w stawach pacjenta.
Poprzez zrozumienie, w jaki sposób ruch oraz brak równowagi wpływają na organizm, można lepiej wspomagać procesy terapeutyczne, kiedy dojdzie do urazu.
Wkraczamy do świata ruchu oraz stabilności.
Kiedy przegląda się strony tej książki, na pewno można odnieść wrażenie, że nie jest to typowy podręcznik. W istocie. Główne cele tej książki to nie tylko przekazanie informacji niezbędnych do zdania zbliżających się egzaminów, ale również inspirowanie, wzbudzenie na całe życie zainteresowania anatomią oraz ruchem ciała. Innymi słowy, ta książka jest stworzona z myślą o pracy zawodowej.
Nie będzie to jednak samotna podróż. By poznać i zrozumieć kinezjologię, zaangażowaliśmy zespół specjalistów, którzy pomogą Ci zbudować ciało człowieka zdolne do poruszania się. Właśnie takiego człowieka: chodzącego, mówiącego, którzy przypominać będzie Ciebie i Twoich pacjentów.
Zaczniemy od podstaw: opowiemy, jak korzystać z tego podręcznika, określimy, jakie części anatomiczne będą nam potrzebne w opisie aparatu ruchu oraz poznamy podstawy zasad poruszania się. Tutaj kilka pytań na początek:
Opis
Brak opinii