Szczęśliwy związek to nie jest coś, co się przydarza, to jest coś, co budujemy dzień po dniu. Marzysz o bliskości? O relacji dającej spełnienie i sens? Na tym kursie przyjrzysz się kluczowym obszarom w Twoim związku: uczuciom, potrzebom, oczekiwaniom, komunikacji. Będzie też o strategiach, nieświadomych grach, bliskości, wyrzucaniu śmieci, dotyku, seksie, pieniądzach i dzieciach. Na codziennych, życiowych przykładach dowiesz się jak świadomie budować relację i sprawić, by dawała radość i spełnienie. Będziemy opierać się na metodzie Marshalla Rosenberga - Porozumienie bez przemocy (NVC).
Kurs składa się z 7 nagrań wideo.
Do 31 grudnia 2024 do kursu dołączamy gratisowo ebooka "Miłość dzień po dniu".
Jak dogadujesz się z partnerem na co dzień? Czy czujesz w swoim związku spełnienie? Czy widzisz każdego dnia sens w tym, co wspólnie budujecie? I czy w ogóle budujecie wspólne „razem”? Na tym kursie przyjrzysz się kluczowym obszarom w Twoim związku: uczuciom, potrzebom, oczekiwaniom, komunikacji. Będzie też o strategiach, nieświadomych grach, bliskości, wyrzucaniu śmieci, dotyku, seksie, pieniądzach i dzieciach. Na codziennych, życiowych przykładach dowiesz się jak świadomie budować relację dzień po dniu i sprawić, by dawała obojgu radość i spełnienie.
- O bukietach kwiatów, wynoszeniu śmieci i myciu podłogi, czyli o wzajemnych oczekiwaniach.
- Kłócicie się o drobiazgi? Dowiedz się jaki jest prawdziwy powód.
- Najczęstsze przekonania, które szybko sprawiają, że w relacji zaczyna „zgrzytać”.
- Poruszymy tabu seksu i pieniędzy – zobaczymy, co pokazują nam o relacji.
- To duże i ważne obszary, z których będziemy odczytywać nasze przekonania i gry w które gramy.
- Jakie masz karty przetargowe w swojej relacji?
- Jak słuchać, aby ze sobą rozmawiać?
- W oparciu o metodę Marshalla Rosenberga (NVC) dowiesz się jak porozumiewać się na co dzień i w sytuacjach konfliktów, tak aby zostać naprawdę wysłuchanym i uwzględnionym i móc dać to samo partnerowi.
- Jaki jest sekret, który pozwoli rozwiązać każdy konflikt?
- Jak zastosować empatię w dialogu?
- Czy jesteś w relacji zależności, niezależności, czy współzależności?
- Czym się to różni i jak wpływa na partnerów?
- Poświęcanie się w związku, a indywidualne potrzeby.
- Jak wygląda tranzakcyjność w Twoich relacjach?
- Jakie masz strategie zaspokajania potrzeb w swoim związku?
- Jak dbasz o siebie w relacji?
- Co to są kombostrategie w związku i jak je rozpoznawać?
- Poruszymy temat bliskości, zaufania, dawania wsparcia, dotyku, przynależności i bezpieczeństwa – to jedne z ważnych potrzeb, które zaspokajamy w relacjach – sprawdzisz jakimi strategiami się posługujesz w tych obszarach, i co zrobić jeśli Ci nie służą.
- O co dba krytyk wewnętrzny w Twoich relacjach?
- Wstyd – ukryta przeszkoda w Twoim związku, z której nie zdajesz sobie sprawy.
- Plecak z kamieniami – rozpakuj bagaż doświadczeń z przeszłości.
Kurs składa się z 7 nagrań wideo (łącznie 3,5 h wiedzy).
Na adres mailowy podany przy zapisie, w ciągu 2 dni roboczych, otrzymasz linki do nagrania z siedmioma częściami kursu.
Emilia Kulpa-Nowak
Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez przemocy (NVC), coachem i mamą dwóch cudownych nauczycieli, którzy zaprowadzili mnie do niezwykłego świata komunikacji, emocji, potrzeb i porozumienia. Pomagam rodzicom, parom i każdemu, kto tego chce - wprowadzać do swojego życia więcej przestrzeni, porozumienia i jasności oraz budować relacje oparte na zaufaniu, współpracy i zrozumieniu. Robię to poprzez warsztaty, konsultacje indywidualne i kursy on-line m.in. na temat poczucia własnej wartości, złości, wstydu i rozwoju osobistego w zgodzie z ideą Porozumienia bez przemocy. W moim kursie "Latawiec czy ptak?" wzięło udział już ponad 10 000 rodziców gotowych do wspierania swoich dzieci w rozwijaniu zdrowego poczucia własnej wartości. Jestem autorką książki "Jak budować relację z dzieckiem". Tworzę platformę szkoleń NVCLab.pl - Laboratorium Porozumienia bez Przemocy oraz szkolę i piszę dla wydawnictwa Virgo.
CZYM JEST POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY (NVC)?
Twórcą Porozumienia bez przemocy (ang. Nonviolent Communication) jest Marshall Rosenberg (1934 – 2015) - dwukrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla doktor psychologii, negocjator, mediator, trener i nauczyciel, ojciec czwórki dzieci. Na całym świecie krzewił ideę życia w dialogu i szacunku do własnych oraz cudzych uczuć i potrzeb. To właśnie świadomość tego, że wszyscy z nas mają te same potrzeby, ale różne sposoby ich zaspokajania, była – jego zdaniem – uzdrawiająca. Jak mówił Rosenberg, jeśli będziemy w stanie dostrzec te potrzeby, rozwiązania dla różnych życiowych sytuacji pojawią się same. Z ideą bezprzemocowej komunikacji zdołał zawędrować w rejony konfliktów zbrojnych (np. w strefę Gazy), w zubożałe dzielnice miast i do więzień – czyli w te miejsca, w których przemoc wydaje się niekiedy jedynym rozwiązaniem. Prowadził szkolenia dla osób uczestniczących w rozwiązywaniu regionalnych i etnicznych konfliktów w takich krajach, jak: Izrael, Palestyna, Sierra Leone, Rosja, Bośnia, Serbia, Irlandia, Sri Lanka, Ruanda, Burundi czy Nigeria.
Niósł pomoc rodzinom, mediował i szkolił nauczycieli, pracowników socjalnych, policjantów czy menadżerów. Wydał wiele publikacji z zakresu NVC. W latach 60. stworzył międzynarodową organizację Center for Nonviolent Communication (CNVC), zrzeszającą certyfikowanych trenerów Nonviolent Communication (NVC), szerzących ideę Porozumienia bez Przemocy na całym świecie. Metoda ta jest obecne na wszystkich kontynentach, w ponad 100 krajach, przypuszczalnie we wszystkich krajach Europy.
Wyrazem tego, jak Porozumienie bez przemocy buduje wspólnotę i więzi jest to, co wydarzyło się po śmierci Rosenberga. W trzy dni po jego odejściu Zarząd CNVC zorganizował praktykom Porozumienia bez przemocy możliwość spotkania na platformie telekonferencyjnej, aby mogli wspólnie wspominać twórcę metody i podziękować za naukę, którą otrzymali, gdyż nierzadko zmieniała ona kierunek życia, wnosiła do niego sens i odwagę. Wstępnie spotkanie planowano na 16 godzin. Trwało ono jednak 155 godzin (czyli cały tydzień) bez przerwy, gdyż tak wiele osób z całego świata chciało podzielić się tym, jak wielki wpływ na ich życie miała nauka Rosenberga.
Opis
Brak opinii